Jak dbać o skórę wokół oczu?

Skóra wokół oczu ma jedynie pół milimetra grubości. Godziny spędzone przed komputerem, brak snu i nieodpowiednia dieta wysoce pogarszają jej stan. To właśnie w pobliżu oczu tworzą się pierwsze zmarszczki, zauważalne jest nasze zmęczenie czy zły stan zdrowia. Również wraz z wiekiem, pod oczami tworzy się opuchlizna lub zasinienia, a skóra górnych powiek opada. Dolegliwości te jednak można znacznie odwlec, a nawet całkowicie się ich pozbyć, przestrzegając kilku prostych zasad.

Głębokie oczyszczanie

Po pierwsze, skórę w okolicach oczu należy systematycznie i głęboko oczyszczać. Pozostawianie makijażu na noc łączy się z ryzykiem zapalenia spojówek, a przede wszystkim przyspiesza starzenie się skóry. Wypada przy tym pamiętać, że do demakijażu powinno stosować się jedynie kosmetyki dla wrażliwej skóry, czyli mleczka, toniki lub dwufazowe płyny z olejkami. Preparaty te nie rozciągają skóry i zapewniają jej odświeżenie oraz pożądany relaks.

Dokładna pielęgnacja

Podstawową metodą pielęgnacji skóry wokół oczu jest stosowanie kremów na dzień i na noc. Głównie powinny mieć one lekką konsystencję oraz działanie nawilżające, aby zapobiegać wysuszaniu się skóry. Duże znaczenie ma również sposób aplikacji. Kremów nie rozcierać, lecz należy je delikatnie wklepywać opuszkami palców. Dobrze jest zaczynać od zewnętrznej dolnej powieki i kierować ruchy ku środkowi. Przy tym sposobie pielęgnacji także dobrze sprawdzą się żele, gdyż szybko wchłaniają się w skórę, a także spłycają i niwelują zmarszczki.
Na skórę wokół oczu musimy wpływać również od środka. Zaopatrzona w cenne składniki skóra będzie napięta, dobrze odżywiona, przez co – definitywnie mniej skłonna do zmarszczek. Dobroczynne działanie zapewni nam Collagen, którego główny składnik – kolagen rybi – znacznie odwleka proces starzenia się skóry i widocznie polepsza jej kondycję.

Odprężenie dla ciała i ducha

O tak delikatną skórę można zadbać również bardziej inwazyjnymi sposobami. Na podkrążone oczy czy spuchnięte powieki należy stosować zimne okłady oraz delikatne masaże. Z kolei z oferty gabinetów urody można skorzystać z zabiegów z użyciem odżywczych masek, kwasów owocowych czy laserów, które poprawiają kondycję i wygląd skóry oraz odwlekają procesy starzenia się cery.

Wykorzystując domowe peelingi, należy szczególnie zwracać uwagę na skórę wokół oczu i omijać je przy tego rodzaju procesach. Warto też mieć na uwadze, że stan skóry w dużej mierze zależy od naszego trybu życia. Aby zatem dobrze zatroszczyć się o skórę, trzeba dbać o siebie i swoje zdrowie. Przede wszystkim, należy zagwarantować oczom odpowiednią ilość snu i czas na odpoczynek. Tak samo ważne jest unikanie zostawania w zadymionych pomieszczeniach oraz stosowanie właściwej diety. Ponadto, ograniczenie soli w posiłkach i picie dużej ilości wody mineralnej zapewni oczyszczenie organizmu z zanieczyszczeń, co wpłynie na poprawę stanu i wyglądu skóry.

Dodaj komentarz