Kwas hialuronowy

O zabiegach na odmłodzenie skóry słyszała chyba każda kobieta. Z powodu swojej ceny, nie jest to może metoda szeroko spopularyzowana, jednak korzysta z niej wiele sławnych osób. Natrafić można też na liczne reklamy zabiegów anti-aging. Czy zastępstwem dla nich mogą stać się kapsułki z kwasem hialuronowym?

Dlaczego właśnie kwas hialuronowy?

Zanim pojawił się jako kwas hialuronowy w formie kapsułek, ten naturalny związek chemiczny słynął z wykorzystywania w medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy jest jednym ze składników, znajdujących się w ludzkiej skórze, które są odpowiedzialne za jej nawilżenie, elastyczność, a w konsekwencji – za jej młody i zdrowy wygląd. Z wiekiem jest go jednak coraz mniej, co w połączeniu z deficytem kolagenu, powoduje powstawanie zmarszczek i powolne, ale postępujące, wiotczenie skóry. Wstrzyknięcie odpowiednio spreparowanego kwasu hialuronowego bezpośrednio w skórę, zapewnia widoczną poprawę jej wyglądu. Użycie do zabiegów odmładzających tej właśnie substancji, jest uwarunkowane tym, jak pozytywnie działa kwas hialuronowy na zmarszczki.

Tabletki z kwasem hialuronowym i kolagenem pojawiły się jako rozwiązanie dla osób, które są zainteresowane skorzystaniem z dobrodziejstw kwasu hialuronowego, jednak nie chcą decydować się na zabiegi odmładzające. Argumentem przeciw takim zabiegom zwykle jest po prostu ich nieprzystępna cena, w wielkości co najmniej kilkaset złotych. Dodatkowo, zabiegi polegające na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego, kojarzą się zwykle z dość dużą i nagłą ingerencją w wygląd twarzy. To zrozumiałe, że nie każda kobieta czuje się na taką ingerencję gotowa. Alternatywnym wyjściem jest sięgnięcie po kwas hialuronowy tabletki.

Jaki kwas hialuronowy wybrać?

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze rodzaju kuracji kwasem hialuronowym, należy rozważyć kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, wybór powinien zależeć od pożądanych rezultatów, a raczej od tego, jak szybko ich oczekujemy. Zabieg anti-aging polegający na wstrzyknięciu kwasu do głębokich warstw skóry, zagwarantuje właściwie natychmiastowy rezultat. Zażywanie suplementu, takiego jak kwas hialuronowy tabletki na pewno wymaga czekania na rezultaty. Pojawiają się one po kilku miesiącach stosowania suplementacji, jednak są takie same, jak skutki zabiegu – zmarszczki zostają spłycone i stają się dużo mniej widoczne. Przy tym, efekty te utrwalają się i utrzymują, w przeciwieństwie do efektów zabiegu, które z każdym miesiącem znikają i po pewnym okresie wymagają powtórnej wizyty w gabinecie.

Inną kwestią wartą przemyślenia jest z pewnością cena. Nie ma wątpliwości, że kwas hialuronowy w tabletkach to opcja znacznie tańsza, niż systematyczne poddawanie się profesjonalnym zabiegom odmładzającym. Ponadto wygodniejsza, ponieważ można ją stosować samemu, bez konsultacji ze specjalistą. W każdym razie, warto wiedzieć, że aby zastosować kwas hialuronowy na zmarszczki, nie jest konieczne uleganie specjalistycznym zabiegom.

Comments

Comments are closed.