Jak mieć zdrowe włosy?

Ładne, piękne i zdrowe włosy opadające lekko na ramiona to imaginacja fryzury idealnej. Duża część jednak włosów, zamiast sprawiać swojej właścicielce radość i dumę, są powodem do zmartwień. Biotyna na włosy, dostarczana w odpowiednich ilościach, może zapobiec wielu z nich.

Włosowe SOS

Włosy charakteryzują się gładkością i podatnością na czynniki zewnętrzne. Niestety, liczne zabiegi ,mają na celu krótkotrwałą poprawę ich wyglądu, na dłuższą metę przyczyniają się do ich trwałych zniszczeń. Często farbowanie (zwłaszcza rozjaśnianie) włosów, układanie ich za pomocą lokówki czy prostownicy, a nawet suszenie i szczotkowanie, osłabiają i niszczą ich strukturę. Jednak nawet włosy nie są poddawane większości tych zabiegów, nie zawsze wyglądają wspaniale

Jasnym więc staje się fakt, że na wygląd włosów wpływ ma nie tylko ich zewnętrzne traktowanie. Łamliwe, suche,zdewastowane włosy mogą być oznaką braków ważnych substancji w organizmie. Brakujące witaminy na włosy, wśród których najlepszą jest biotyna, należy systematycznie uzupełniać.

Biotyna na włosy – gdzie jej znaleźć?

Biotyna jest witaminą z grupy witamin B, niezwykle istotną dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich układów w mechanizmie ludzkim Odpowiada w nim przede wszystkim za stan zdrowia włosów, skóry i paznokci. Osłabienie tych pierwszych, a zwłaszcza zaobserwowanie ich nadmiernego wypadania, jest sygnałem ostrzegawczym, że stężenie biotyny jest prawdopodobnie zbyt słabe Aby zadbać o stałą podaż mechanizmowi ludzkiemu tej że witaminy, warto sięgać po bogate w nią produkty spożywcze. Należą do nich: mięso, soja, orzechy, mleko, ser, warzywa takie jak szpinak, kalafior, marchew, burak, pomidor, oraz owoce: melony, arbuzy, banany, brzoskwinie. Biotyna na włosy to także składnik wielu preparatów wzbogacających dietę, po które warto sięgać, zwłaszcza jeśli codzienny jadłospis nie uwzględnia produktów wymienionych powyżej.

Biotyna działanie

Biotyna właściwości ma dla organizmu bardzo cenne, ale nie posiada jednej najważniejszej cechy – nie można jej zmagazynować. Biotyna rozpuszcza się w wodzie i jest na bieżąco wydalana wraz z moczem. Tym najważniejsze jest jej stałe dostarczanie z pożywieniem. Jako „witamina piękna”jest odpowiedzialna za zdrowie skóry, włosów i paznokci, stymuluje zachodzące w nich procesy, zapobiega stanom zapalnym oraz takim objawom, jak wypadanie czy siwienie włosów. Aby równowaga ta została zachowana,mechanizm ludzki potrzebuje stałych dostaw biotyny. Zapotrzebowanie to wynosi około 100 mikrogramów na dobę. Jego zaspokojenie dobre jest dzięki uwzględnianiu produktów bogatych w biotynę w diecie. A jeśli to z jakichś problemów jest utrudnione,najlepszym rozwiązaniem może być uzupełnienie diety o preparat taki jak biotyna tabletki.

Dodaj komentarz