USUŃ NADMIAR WODY Z ORGANIZMU

Nieustannie czujesz się opuchnięta, przemęczona, a w ciągu jednego dnia twoja waga podnosi się nawet 2-3 kilogramy? Dodatkowo dochodzą problemy z opuchniętymi nogami i wzdętym brzuchem? Przyczyną zwykle jest ?nadmiar nagromadzonej wody. Zobacz, co możesz zmienić, żeby oczyścić organizm z toksyn i pozbyć się nadmiaru wody.

Gdzie szukać przyczyny?

Największym mitem wśród osób zmagających się z nadmiernym magazynowaniem wody jest stwierdzenie, że mniejsza ilość płynów ułatwi pozbyć się uciążliwego uczucia ciężkości. Paradoksalnie, jest kompletnie odwrotnie. To brak właściwego nawodnienia tworzy główną przyczynę zatrzymywania wody, bo wtedy organizm preferuje ją zmagazynować w tkance podskórnej zamiast wydalić. Ciało człowieka składa się w większości z wody. U dorosłej kobiet wskaźnik ten wynosi około 60%, a u mężczyzn 65%. Bilans przyjmowanych i traconych płynów po całym dniu powinien wynosić 0, tzn., że potrzeba przyjąć dokładnie tyle samo wody ile jej tracimy. Gdy wypijamy mniej niż 1 litr dziennie, organizm zaczyna robić zapasy. Nadmiar wody może być spowodowany także zażywaniem tabletek antykoncepcyjnych, nadchodzącą miesiączką lub siedzący tryb życia.

Twoje napoje

Pozbywanie się nadmiaru wody z organizmu to systematyczna praca, która dodatkowo procentuje. Oprócz pozbycia się nadprogramowych centymetrów, właściwe nawodnienie ciała dodaje energii i zwiększa koncentrację. Należy sięgać po płyny, które przyspieszają diurezę, czyli wydalanie moczu, np. woda niegazowana z cytryną, która pomoże szybciej wydalić nadmiar soli odpowiedzialny za powstawanie obrzęków i opuchnięć. Pomocne będą również owoce cytrusowe, arbuzy i seler. Działają nie tylko moczopędnie, ale świetnie poprawiają trawienie i wspomagają metabolizm. Inną metodą na pozbywanie się nadmiaru wody z organizmu są zioła, np. w formie herbat bez cukru lub suplementów diety, jak Hydrodren od Noble Health. Kapsułki, które powstały na bazie cenionych mieszanek ziołowych, m. in. ziela pokrzywy, mniszka lekarskiego, skrzypu polnego, yerba mate oraz karczocha zwyczajnego, pomogą w naturalny sposób usunąć zbędne produkty przemiany materii i korzystnie wpłyną na pobudzenie procesów metabolicznych.

Zakazana lista

Osoby mające kłopot z zatrzymywaniem wody powinny unikać alkoholu i ograniczyć solenie potraw. Napoje procentowe odwadniają organizm i pozbawiają go składników odżywczych, a nadmiar sodu, czyli głównego pierwiastka będącego w soli, sprawia zaburzenia gospodarki wodnej. Lepiej zamienić słone przekąski na świeże lub suszone owoce, a alkohol na świeżo wyciskane soki lub naturalne napoje izotoniczne.