Witamina D3, K2 czy dwa w jednym?

Witamina D3, K2 oznacza to dwa w jednym

W okresie jesienno-zimowym powinno się zatroszczyć o odpowiednią suplementację dlatego w szczególności polecamy witaminy z grupy D3.

Działanie witaminy D3 na ludzki organizm jest ogromnie szeroki, stąd warto suplementować swoją dietę w okresie jesienno-zimowym tym środkiem. Witamina D3 występuje w różnych postaciach jak: tabletki rozpuszczalne w wodzie, kapsułki czy ampułki. Decydując się na suplementację D3 warto pamiętać, że jest to witamina rozpuszczalna w tłuszczach dlatego warto suplementować ją środkami, które mają szanse wchłonąć się organizmu jak kapsułki tłuszczowe lub ampułki.

Wiele przeprowadzanych badań wskazuje, iz witamina D3 wspomaga prawidłowe wchłanianie, wykorzystywanie oraz utrzymywanie prawidłowego stężenia we krwi wapnia oraz fosforu. Odpowiednie stężenie D3 to także zdrowe kości oraz zęby, prawidłowe funkcjonowanie mięśni i działa wspomagająco na układ odpornościowy. Spory wpływ witaminy D3 to również prawidłowe działanie hormonu tarczycy.

Ciekawym środkiem jest połączenie witaminy D3 z K2 Mk7.

Kompleksowe funkcjonowanie D3 z K2 wspiera utrzymanie zdrowych kości i absorbcję wapnia do układu kostnego. Jak widać suplementacja witaminą D3 oraz K2 ma pozytywny wpływ na ludzki organizm, a jego szerokie działanie połączone w jednym środku ułatwia zaopatrywanie odpowiedniej ilości obu witamin organizmowi.

Kość składa się spośród ponad 12 minerałów w tym z wapnia. Jednak nie stale wapń trafia do kości oraz może osadzać się na tętnicach powodując zwapnienie tętnic. By nie dopuścić do zagrożenia zwapnienia tętnic i osteoporozy zalecany jest kompleksowy środek jakim jest witamina D3 MK7 w postaci ampułek softgel. Rozszerzenie o witaminę K2 wspomaga wchłanianie wapnia przez kości.

Zadbaj o zdrowy układ kostny i z witaminą D3 Mk7!