Zielona kawa

Podjęłaś decyzję o odchudzaniu. Zaczynasz jeść stale zdrowe posiłki, unikasz cukru i soli, na treningach wylewasz siódme poty, a waga stoi w miejscu jak zaklęta? Albo jest jeszcze gorzej i przybyło Ci kilka nadprogramowych centymetrów. Pozbycie się zbędnych kilogramów nie jest proste, szczególnie na samym początku. To najlepsza chwila na włączenie do diety sprawdzonego składnika – zielonej kawy.

Weź łyk teorii o zielonej kawie

Zielona kawa nie jest najnowszym, odkrytym przez naukowców w dzikiej tajdze egzotycznym gatunkiem. To nic innego, jak słynna wszystkim tradycyjna kawa, która nie została poddana procesowi palenia. W związku z tym jej ziarna są zielone, a nie czarne. Zielona kawa nie ma też charakterystycznego aromatu małej czarnej. Wysoka temperatura nie wniknęła do wnętrza ziaren i przez to część jej właściwości pozostała zachowana.Skład kofeiny w obu rodzajach ma porównywalny poziom.

Co w takim razie wywołuje, że zielona kawa szturmem wdarła się na pułki ze zdrową żywnością i suplementami diety dla kobiet? Wyniki badań wykazały podwyższoną w stosunku do czarnych ziaren zawartość kwasu chlorogenowego (CGA). Kwas ten jest przeciwutleniaczem powszechnie występującym w tkankach roślinnych.

Atrybuty kwasu chlorogenowego

Naukowcy zaciekawili się nim głównie ze względu na potwierdzoną przez wiele testów pewnego funkcjonowania w odchudzaniu i obniżone ryzyko efektu jo-jo. Badano m. in. obniżenie poziomu przyswajania glukozy do przewodu pokarmowego.

Kwas chlorogenowy działa na:

Zmniejszenie zawartości tłuszczu w mechanizmie ludzkim. Obniża wchłanianie węglowodorów w przewodzie pokarmowym. Dzięki temu mechanizm ludzki może wykorzystać nagromadzone wcześniej zapasy tkanki tłuszczowej.
Poprawę metabolizmu. Dzięki temu wspiera walkę z cellulitem.
Neutralizację szkodliwego działania wolnych rodników.
Przyspieszenie usunięcia toksyn z mechanizmu ludzkiego .
Wspiera regulację ciśnienia i poziom cukru we krwi.

W filiżance czy w kapsułkach?

W sklepach można kupić zieloną kawę i tabletki odchudzające, które mają ekstrakt z jej ziaren. Kawa do picia najczęściej sprzedawana jest w zmielonej formie, przeznaczonej bezpośrednio do zalania i zaparzenia. Uznaje się ją za o wiele zdrowszą odmianę pobudzających napojów. Zasada mówiąca o tym, że jeśli coś jest zdrowe, rzadko kiedy smakuje podniebienie, na nieszczęście sprawdza się w tym przypadku.Smakoszom tradycyjnej kawy może nie spodobać się jej kwaskowaty i cierpki smak.

W suplementach diety z zieloną kawą używa się podwójny system spalania tłuszczu. Po pierwsze tabletki pobudzają metabolizm, który wpływa na utratę tkanki tłuszczowej, a po drugie zapobiegają nadmiernemu wchłanianiu tłuszczu. Do suplementów z zieloną kawą najczęściej dodawane są też inne składniki, np. zielona herbata, synefryna, zestawy witamin oraz. Skoncentrowane działanie ekstraktu działa wiele efektywniej na zdolność spalania tłuszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *