Zielona kawa

Podjęłaś decyzję o odchudzaniu. Zaczynasz jeść stale zdrowe posiłki, unikasz cukru i soli, na treningach wylewasz siódme poty, a waga stoi w miejscu jak zaklęta? Albo jest jeszcze gorzej i przybyło Ci kilka nadprogramowych centymetrów. Pozbycie się zbędnych kilogramów nie jest proste, szczególnie na samym początku. To najlepsza chwila na włączenie do diety sprawdzonego składnika – zielonej kawy.

Weź łyk teorii o zielonej kawie

Zielona kawa nie jest najnowszym, odkrytym przez naukowców w dzikiej tajdze egzotycznym gatunkiem. To nic innego, jak słynna wszystkim tradycyjna kawa, która nie została poddana procesowi palenia. W związku z tym jej ziarna są zielone, a nie czarne. Zielona kawa nie ma też charakterystycznego aromatu małej czarnej. Wysoka temperatura nie wniknęła do wnętrza ziaren i przez to część jej właściwości pozostała zachowana.Skład kofeiny w obu rodzajach ma porównywalny poziom.

Co w takim razie wywołuje, że zielona kawa szturmem wdarła się na pułki ze zdrową żywnością i suplementami diety dla kobiet? Wyniki badań wykazały podwyższoną w stosunku do czarnych ziaren zawartość kwasu chlorogenowego (CGA). Kwas ten jest przeciwutleniaczem powszechnie występującym w tkankach roślinnych.

Atrybuty kwasu chlorogenowego

Naukowcy zaciekawili się nim głównie ze względu na potwierdzoną przez wiele testów pewnego funkcjonowania w odchudzaniu i obniżone ryzyko efektu jo-jo. Badano m. in. obniżenie poziomu przyswajania glukozy do przewodu pokarmowego.

Kwas chlorogenowy działa na:

Zmniejszenie zawartości tłuszczu w mechanizmie ludzkim. Obniża wchłanianie węglowodorów w przewodzie pokarmowym. Dzięki temu mechanizm ludzki może wykorzystać nagromadzone wcześniej zapasy tkanki tłuszczowej.
Poprawę metabolizmu. Dzięki temu wspiera walkę z cellulitem.
Neutralizację szkodliwego działania wolnych rodników.
Przyspieszenie usunięcia toksyn z mechanizmu ludzkiego .
Wspiera regulację ciśnienia i poziom cukru we krwi.

W filiżance czy w kapsułkach?

W sklepach można kupić zieloną kawę i tabletki odchudzające, które mają ekstrakt z jej ziaren. Kawa do picia najczęściej sprzedawana jest w zmielonej formie, przeznaczonej bezpośrednio do zalania i zaparzenia. Uznaje się ją za o wiele zdrowszą odmianę pobudzających napojów. Zasada mówiąca o tym, że jeśli coś jest zdrowe, rzadko kiedy smakuje podniebienie, na nieszczęście sprawdza się w tym przypadku.Smakoszom tradycyjnej kawy może nie spodobać się jej kwaskowaty i cierpki smak.

W suplementach diety z zieloną kawą używa się podwójny system spalania tłuszczu. Po pierwsze tabletki pobudzają metabolizm, który wpływa na utratę tkanki tłuszczowej, a po drugie zapobiegają nadmiernemu wchłanianiu tłuszczu. Do suplementów z zieloną kawą najczęściej dodawane są też inne składniki, np. zielona herbata, synefryna, zestawy witamin oraz. Skoncentrowane działanie ekstraktu działa wiele efektywniej na zdolność spalania tłuszczu.

Dodaj komentarz